22 kilo 342 gram eroin ele geçirildi

Van'da polis ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda 22 kilo 342 gram eroin ele geçirilirken, olayla ilgili bir kişi tutuklandı.

22 kilo 342 gram eroin ele geçirildi

Van Haber-  Van Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, Kurubaş mevkiinde oluşturulan uygulama noktasında durumundan şüphelendikleri 65 plaka hafif ticari kamyonette arama yaptı. Lisa isimli narkotik dedektör köpeği ile yapılan aramada: aracın taban kısmına zulalanmış 44 paket halinde toplam 22 kilo 342 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Elde edilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak R.B. isimli şahıs "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak Uyuşturucu Madde Nakletmek'' suçundan gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan R.B. isimli şüpheli şahıs için hakkında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır. Uyuşturucu -uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu -uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER