2018'i Nasıl Bilirdiniz!....

Hazan mevsimi, geldi dayandı kapıya...Üç vakte kalmaz, kara kışın ayak sesleri duyulur.Anlayacağınız, koskoca bir yıl daha bitti...

2018'i Nasıl Bilirdiniz!....

Ya peki, bu koskoca bir yılda, koskoca kentte neler olup bitti, neler konuşuldu???

Duyduklarımızı, gördüklerimizi siz değerli okurların meramına tercüman olabilmek için derledik.....

Sadece ve sadece bu kente sevdası olan, bu kentten başka gidecek yerleri olmayan ve inadına inat bu kent için yanıp tutuşan 'VANLILAR' için, Van'da olup bitenleri ve konuşulanları maddeler halinde kaleme aldım.

1- ÇEVRE YOLU VE VAN STADYUMU

Van'ın 'CEVRE YOLU ' ve 'VAN STADI' projesi başka bahara kaldı.

Secim propagandalarına alet edildi, bakanlar nezdinde defalarca dillendirildi.

"Projesi cıktı, çıkacak " denildi ancak her iki projenin akıbeti yine başka baharlara kaldı.

2- 'VANGÖLÜ KİRLİLİĞİ'
Kentin ikinci ana gündemiydi. Kimi sivil yapılar (özellikle de Vangölü aktivistleri) kirliliğe dikkat çekip önlem alınması için dağ-taş tırmandılar, lâkin golü kirleten kamusal ve kişisel yapılar bu sesi duymak istemedi. Ve 'VANGÖLÜ ' hala kirli...

3- 'SİYASİ LİNÇ KAZANDI'
"Bu gider, diğeri gelirse, samanlık seyran olur" dediler, bu ihtirasvari zihniyetle kimi vekilleri 'FETÖCULUK ve teröristlikle' itham ettiler. itham edilenler mağdur edilerek devre dışı bırakıldı. yenileri geldi Lakin,'taş eski taş, hamam eski hamam... değişen bir şey olmadı.

Sadece olan siyasi linç mağdurlarına oldu.

4- 'KOLTUGU KAYBEDEN SIRRA KADEM BASTI'...
Kentte ki iktidar partisinde,milletvekillerinin çoğu değişti.seçilemeyenler sırra kadem basıp ortalıkta kayboldu, yeni seçilenler Van'ın yolunu unuttu.

Kendilerine "gözünüz üzerinde kaşınız varmış " denildiğinde feryat- figan kopardılar.

Onların tuzu kuru parasız avukatları ise "Ne haddinize vekile dil uzatmak" üslubuyla adeta gözdağı verdiler.

5-' STK'LAR 3 MAYMUNU OYNADI'...
STK'lar yine malum STK'LAR olarak yerlerinde engellediler. Kentin sorunları dışında her şeye kafa yordular, kendi şahsi ticaretlerine yoğunlaştılar.ayrıca Van'dan birilerini bakan yardımcısı yapabilmek için çalmadıkları kapı dahi bırakmadılar. lakin bir tek yaşadıkları kentin ve kendi üyelerinin sorunlarına yabancı kaldılar...

6-'VAN BAROSU TAKDİRİ KAZANDI'..
 3 dönemdir Van barosunu yöneten baskan  Av. Murat Timur ve arkadaşları, görevlerinin son yılında Van'a 7 trilyonluk baro binası kazandırdı.(inşaatın kabası bitti). tebrikler..

7-'KARTELLER SICAK PARAYI SÖĞÜŞLEDI'
Kent esnafı, mahalle esnafı kepenk indirirken, mega marketler (carrefour,migros,BIM ve A101 gibi) holdingler kentin sıcak parasını kent dışına hortumladılar.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER