2018'de Erken Seçim mi Yapılacak? İşte Yanıtı

AK Parti kulislerine yakın isim olarak bilinen Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talebi doğrultusunda 2018'de erken seçim olabileceğini köşesine taşıdı

2018'de Erken Seçim mi Yapılacak? İşte Yanıtı

Van Ekspres - Hürriyet'in yazarı  2018'de erken seçim ihtimaline ilişkin bir yazı kaleme aldı. Abdulkadir Selvi, bir AK Parti'linin "Meral Akşener yeterince palazlanmadan Devlet Bahçeli erken seçim diyebilir" dediğini öne sürdü.

Hürriyet'te yer alan Selvi'nin yazısından ilgili bölüm şöyle:

"Anayasa değişikliğinden bu yana Devlet Bahçeli, karar ortağımız oldu. Ayhan Oğan olayında dahi önce Bahçeli’ye çağrı yapıldı. Bahçeli’nin tepkisi üzerine Cumhurbaşkanı ve Başbakan açıklama yapma gereği duydu. Peki Bahçeli, 2018’de çıkıp erken seçim çağrısı yaparsa ne olur?

Bahçeli tezinin biraz daha açılması istendi.

Bahçeli, DSP ve ANAP’la koalisyon ortağıyken 3 Kasım 2002 seçimlerine gitme kararını aldı. Bu kez de 2018’de çıkıp erken seçim isteyebilir.

Bahçeli’nin Türkiye’yi 3 Kasım seçimlerine götürdüğü doğruydu da 2018’de neden erken seçim isteyeceği tezinin bir ayağı eksikti.

Meral Akşener faktörü olarak açıkladı Bahçeli faktörünü gündeme getiren milletvekili.

Meral Akşener yeterince palazlanmadan Bahçeli erken seçim diyebilir diye sözlerini noktaladı.

Erdoğan’ın seçimlerin 2019 tarihinde olacağı taahhüdüne inananlardanım. Ayrıca ne Türkiye 2002 Türkiye’si ne de Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Ecevit ya da Mesut Yılmaz. Ama gördüğünüz gibi Bahçeli, AK Parti denklemine girmiş durumda."

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER