100 Yıllık Tarihi Çeşme Halkın Hizmetine Açıldı

VAN - Başkale Hafiziye mahallesinde bulunan 100 yıllık tarihi çeşme Başkale Belediyesi tarafından onarılarak yeniden inşa edildi. Belediye Eşbaşkanlarımız Şengül Polat ve Erkan Acar, tarihi çeşmeyi halkın hizmetine açtı.

100 Yıllık Tarihi Çeşme Halkın Hizmetine Açıldı

VanEkspres - Başkale Belediyesi halkın talebi üzerine merkez Hafiziye mahallesinde bulunan 100 yıllık tarihi çeşmeyi onararak halkın hizmetine sundu.

Çeşmenin açılış törenine Belediye Eşbaşkanlarımız Şengül Polat ve Erkan Acar, belediye meclis üyeleri, belediye birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Eşbaşkanlarımız Şengül Polat ve Erkan Acar ve beraberindekiler mahalle halkı tarafından karşılandı.

Tarihi çeşmenin musluğunu açarak su içen Eşbaşkan Acar, “bu çeşme ilçemiz için çok önemli bir yeri vardır. 100 yıldır halkımız su ihtiyacını bu çeşmeden sağlıyordu. Bize gelen talepler çeşmenin yeniden yapılmasıydı. Belediye olarak halkımızın istekleri bizim için önemlidir. Yaptığımız çalışma ile kullanılamaz halde bulunan bu çeşmeyi onararak yeniden inşa ettik. Eski yıllarda olduğu gibi mahalle halkı buradan su içebilir, kadınlar halılarını bu çeşmenin yanında yıkayabilir. Çeşmeyi halkımıza ve çocuklara armağan ediyoruz. Tüm halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

Mahalle sakinleri, "Arap Hamit'in çeşmesi" olarak bilinen ve dönemin Belediye Başkanı Mehmet Dicle tarafından yapılan ve hizmete kazandırılan tarihi çeşmenin yeniden inşa edilmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti.

Eşbaşkanlarımız beraberinde götürdüğü oyuncak ve futbol toplarını çocuklara dağıttı. Çocuklarla hatıra fotoğrafları çektirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fuat avni
fuat avni - 7 ay Önce

vAllah o çeşme yi yaşar akkoyun kendi adına tapolmasa iyi dirr? bu konuda çok iyidirde

İbrahim oğraş / THY’den emekli
İbrahim oğraş / THY’den emekli - 7 ay Önce

öncelikle hizmetlerinden dolayı belediye’eş bşk. Larına çok teşekkür ederim..... başkalede arap hamit diye biri yoktur rahmetli hamit Akkoyun amca aslen hakkari’ye bağlı bèkan köyündendır ve sèlehî aşiretine mensuptur Lakabı Hemidı ruto dur mesleği ise mezbahadan kasaplara et taşımaktır üstü başı kan olmadın diye üst giysilerini çıkartarak etleri taşıdığı için de RUTO lakabını almıştır Allah rahmet etsin

SIRADAKİ HABER