Van Emitt Fuarında Yerini Aldı

Dünyanın en büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 23. kez kapılarını açtı.

Van Emitt Fuarında Yerini Aldı

İSHAK KARA - VANEKSPES HABER MERKEZİ 

Dünyanın en 5. turizm fuarı olan  EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında Van yerini aldı.

İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde başlayan, Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren fuarın açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla gerçekleşti.

Her yıl olduğu gibi Van standı da fuarda yerini alarak, turizm işletmeleri ve ilgili kuruluşlar Van’ın tanıtımını yapacak. Van Valiliği, DAKA ve Ticaret ve Sanayi odası koordinasyonunda gerçekleşen tanıtım fuarına Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, Van Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fevzi Çeliktaş, yönetim kurulu üyeleri Ömer İnanç, Murat Beyaz ve Tanıtım Turizm elçisi Bak Hele Bak Yusuf Konak, Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler de hazır bulundu.

Çok sayıda turizm işletmesinin katıldığı fuarda  stantta  VANTSO katkılarıyla tescilli meşhur Van peyniri lavaş ekmeği ikram edildi. Özelikle espirileri ile gelenleri kahkahaya boğan "Bak hele bak Yusuf Konak" renkli sahneler oluşturdu.

Van standında yerini alan işletmeler de acentelerle yaptıkları görüşmelerde Van’a düzenlenecek turlar hakkında bilgi paylaşıyor.

Bugün yapılan açılışla birlikte fuar dört gün boyunca kapılarını ziyarete açık tutacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER