KOSGEB'ten 1 Milyonluk Çağrı

KOSGEB Van İl Müdürü Yörük, ““Üretim ve ihracatta teknoloji servisi yüksek, katma değerli ürünlerin ve KOBİ’lerin payının arttırılması” proje teklif çağrısını yaptı.

KOSGEB'ten 1 Milyonluk Çağrı

Van Haber - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Van İl Müdürü Bilal Emre Yörük, “Üretim ve ihracatta teknoloji servisi yüksek, katma değerli ürünlerin ve KOBİ’lerin payının arttırılması” proje teklif çağrısını yaptı. 

Van TSO'da gerçekleşen toplantıya Kosgeb Van İl Müdürü Bilal Emre Yürük, İl başkan yardımcısı A. Hadi Arvas, Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kursiyerler ile davetliler katıldı. program tanıtım dışında kursiyerlere sertifikalarının dağıtılması ile devam etti. “Proje çağrısı ile işletme başına 300 bin TL’ye kadar geri ödemesiz, 700 bin TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon TL’ye kadar destek verilecek” dedi.

“İŞLETMEYE TOPLAMDA 1 MİLYON”

KOSGEB Van İl Müdürlüğü tarafından, Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Tuşba Toplantı Salonu’nda “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" sertifika töreni gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen sertifika töreninde bir konuşma yapan KOSGEB Van İl Müdürü Bilal Emre Yörük, “Proje çağrısı ile işletme başına 300 bin TL’ye kadar geri ödemesiz, 700 bin TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon TL’ye kadar destek verilecektir” dedi.

Proje sunacak işletmelerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerektiğini belirten Yörük, “Üretim veihracatta teknoloji servisi yüksek, katma değerli ürünlerin ve KOBİ’lerin payının arttırılması’ konulu proje çağrısına çıkmıştır. Bu bağlamda proje çağrısının hedef kitlesi, imalat sektöründeki KOBİ’lerdir. Proje sunacak işletmelerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerekmektedir. Bilanço usulünde defter tutmak kaydıyla; orta yüksek ve ileri teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerde ise 2016 yılı net satış hasılatının en az 300 bin TL ve yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması şartı aranacaktır” şeklinde konuştu.

“Başvurular 20 Ekim’de sona erecek”

Başvuru tarihinin 20 Ekim’de sona ereceğini ifade eden Yörük, “Proje çağrısı ile işletme başına 300 bin TL’ye kadar geri ödemesiz, 700 bin TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon TL’ye kadar destek verilecektir. Destek programına başvurular başlamış olup, 20 Ekim 2017 tarihinde sona erecektir” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER