Dtso ve Yütso'da Seçim Heyecanı

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (YÜTSO) organ seçimlerini Abdurrahman Pınar öncülüğündeki 'Beyaz Liste' kazanırken Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasını ise Yeşil Liste ile Mehmet Kaya kazandı.

Dtso ve Yütso'da Seçim Heyecanı

DTSO Yeşil Listeye Emanet!

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın (DTSO) dün yapılan seçimlerinde işadamı Mehmet Kaya’nın başında bulunduğu Yeşil Liste adayları bütün grupları kazandı.

DTSO’nun dün yapılan seçimleri yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşti. İşadamı Mehmet Kaya’nın başında bulunduğu Yeşil Liste 16 Meslek Komitesinden 16’sını da kazanarak tarihi bir zafere imza attı. Yeşil, sarı, kırmızı ve beyaz olmak üzere 4 listenin yarıştığı seçimlerde oy verme işlemi sabah 09:00’da başladı 17:00’a kadar sürdü. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından yapılan oy sayımında Yeşil Liste ekibi, 16 meslek komitesinin tamamının oyunu aldı. Sonuçların açıklanmasının ardından bir açıklama yapan işadamı Mehmet Kaya, “Bir buçuk ay önce ‘Birlikte Diyarbakır’ız’sloganıyla yola çıktık. Arkadaşlarımız ilkeli bir kampanya yürüttüler. Diyarbakır iş insanları da bunu takdir etti ve 16 grubun tamamında Yeşil Listeyi tercih etti. Diyarbakır’a yakışır bir seçim gerçekleştirdik. Tüm listelerdeki arkadaşlar ve tüm Diyarbakırlılarla birlikte yönetim sergileyeceğiz” dedi.

"Diyarbakır kazandı"

İş adamı Aziz Özkılıç ise, Diyarbakır’ın kazandığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bu seçimde çok sayıda liste vardı. Büyük çaba sarf ettik. 14 grup kazanacağımızı düşünüyorduk ama bütün grupları kazandık. Bu sonuç Diyarbakır’ın ticaretine, sanayisine büyük katkı sunacaktır. Tüm Diyarbakırlılara teşekkür ederiz.”

Elde edilen bu sonuçlarla, DTSO Başkanlığına işadamı Mehmet Kaya’nın getirilmesi bekleniyor.

Yüksekova'da Mavi Liste 1 Oy Farkla Kazandı

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (YÜTSO) üyeleri 9 kşilik meclisi belirlemek için bugün sandık başına gitti.

527 seçmenin kayıtlı olduğu odanın seçimlerde Mavi Listenin başkan adayı Salih Özdemir ile Beyaz listenin başkan adayı Abdurrahman Pınar çoğunluğu elde etmek için yarıştı.

Selahattin Eyyübi Kültür Merkezinde düzenlenen seçimlerde oy verme işlemi saat 08:00'de başladı. Sandıklar 17:00'da kapandı. 

Yapılan sayımlarda resmi olmayan sonuçlara göre Beyaz Liste 8 gruptan 5'inde çoğunluğu sağlarken Mavi Liste ise 3 grupta oyların çoğunu aldı.

SEÇİMİN KADERİNİ 1 OY BELİRLEDİ!

Yoğun ilgi gören seçimde 6. Grubun oyları seçimin kaderini belirledi. 80 seçmenin kayıtlı olduğu sandıkta Beyaz Liste 39 oy alırken, Mavi Liste ise 38 oy aldı. 3 oy da geçersiz sayıldı. 

Mavi Liste adayının itirazı nedeniyle tekrar sayım yapıldı. Görevlilerin oyları tekrar sayması ile sonuç değişmeyince Beyaz Liste bu grupta ipi göğüsleyerek Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (YUTSO) Bakanlığı seçimlerinde çoğunluğu elde etti. 

Ticaret ve Sanayi Odası başkanı önümüzdeki günlerde meclis üyeleri arasında yapılacak seçimde belirlenecek. 

Seçimin ardından rakibini tebrik eden Beyaz Liste'nin başkan adayı Abdurrahman Pınar seçimin Yüksekova için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Mavi Listenin başkan adayı Salih Özdemir ise seçimin kazananının Yüksekova olduğunu vurgulayarak üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazır oldukları mesajını verdi.  

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER