DOĞUSİFED Üyeleri Van'da Buluştu

Doğusifed üyeleri Van'ın ekonomisini ve bölgesel kalkınma projelerini değerlendirdi.

DOĞUSİFED Üyeleri Van'da Buluştu

Van, Hakkari, Bitlis ve Muş illerini kapsayan iş dünyası derneklerini çatısı altında barındıran DOĞUSİFED Yönetim kurulu üyeleri İftarda bir araya geldi.

Verilen iftar yemeğine Suat Çiftçi, Müslüm Erbay, Mehmet Kandaşoğlu, Meral Ayhan, Agit Arslan, Mehmet Salih Özen.  Muhammet Altay, Mert Altaylı, Suzan İmrel, Muazzez çağlar, Süheyla Kalçık, Berrin Tatlı,Öznur Parlak, Serap Bayram, Yakup Yiğit, Zafer Şahin, Şehnaz Ayhan hazır bulundu.

MUŞ, HAKKARİ VE BİTLİS'TE TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

İftar yemeğinde konuşan Doğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı (DOĞUSİFED) ve Turkkonfed yönetim kurulu üyesi Suat Çiftçi, "Bundan sonraki programı Hakkari'de yapacaklarının altını çizen Çiftçi, Van ve bölge ekonomisi bir tarafa bölgesel kalkınma üzerine projelere önem veriyoruz" dedi.

İSTANBUL'DAN VAN'A BİLGİ PAYLAŞIMLARI YAPIYORUZ

Turkonfed'de boş durmuyoruz, Zirvelere  katılıyoruz o zirvelerde Ticaret köprüsü kuruyoruz. Bölge ve Türkiye'deki iş adamlarını bir araya getirmeye bilgi akışını sağlamaya çalışıp İstanbul'dan Van'da bilgi paylaşımı yapıyoruz.

Turkkonfed ve Tusiad yılda iki zirve yapıyor. bir Ekonomi Konseyi bir diğeri  Ekonomi Zirvesi bu toplantılara Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve Türkiye'de önemli iş insanları katılım sağlıyor. 

Biz bununda lobisini yürütüyoruz. 2019 Mayıs veya Haziran ayında bu toplantılardan bir tanesini Van'da yapmayı planlıyoruz.

Bunun yanında Eylül veya Ekim ayında yine Van'da bölgeler arası ekonomi dengesizliğini (BORGİP) anlatan özellikle sanayide, planlama, yapılaşma, satış ve üretimin profesyonel bir şekilde uzmanlar eşliğinde anlatılan bir etkinlik yapmayı planlıyoruz.

Bugün iftarımızı çok nezih bir ortamda açmayı planladık, Kosgeb destekli açılan Annemin Vefa sofrasında tercih ettik.  Kadının toplumdaki yerine önem veren Doğusifed, gerek yönetimimizde gerekse de tercihlerimizde kadın istihdamına önem veriyoruz.  Katılan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER