'Van dünyaya doğru giden bir kültür sanat tramvayında'

"Sanat Biriktirin" sloganıyla başlayan Kumbara Kültür Sanat ve Dans Merkezi 4. yılını Prestij konseri ile taçlandırdı.

'Van dünyaya doğru giden bir kültür sanat tramvayında'

Van kültür sarayı devlet tiyatrosunda yapılan sanat etkinliğine öğretmen, öğrenci,  çok sayıda davetli ile Vanlılar büyük ilgi gösterdi. 

2013 yılında kurulan Kumbara Kültür Sanat ve Dans Merkezi 4. Yıl sonu Prestij konseri düzenlendi. Düzenlenen konserde Klasik Müzik Orkestrası, Kumbara Quartet, Bağlama Orkestrası, Kalsik Müzik Solo ve Eşlikli Performanslar, Pop- Rock - Jazz Performanslar, Tasavvuf, Etnik Müzikler söylenirken Stand-up Gösterisi, Bale - Jimnastik Gösterisi ve resim Sergisi yapıldı.

Gecede söz alan Kumbara Kültür Sanat Akademisi Müdürü Selahattin Doğrul " Dünyayı; ancak daha fazla sanat, daha fazla kültür ve daha fazla estetik kurtaracaktır.

Sazın teline vurulan her mızrak, söze dökülen her nota, tuvale aktarılan her renk, tiyatroya aktarılan her mimik, ritim atom bombasından daha güçlü ve etkileyicidir.

işte böyle bir şiarla adım attığımız kültür, sanat, müzik, tiyatro ve sinema özünde insan, vicdan sevgi ve paylaşım yüklü yolculuğumuzun 4. yılındayız.

Doğrul, Tam dört yıl önce "Sanat Biriktirin' sloganıyla sizlerin destek ve katkılarıyla bugüne geldik, "İnsan kendisini en çok başka bir insanda tanır" yazar, evet insan kendini en çok başka bir insanda tanır ama bu tanımın en etkili yolu sanattır.

Yerelden, bölgeye oradan ulusala açılmak amacıyla kurulan Kumbara Sanat, "Van'dan Dünyaya doğru giden bir kültür sanat tramvayıdır' dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER