Rektör Şevli İftar'da Basınla Buluştu

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli Van'da görev yapan basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi.

Rektör Şevli İftar'da Basınla Buluştu

VANEKSPRE HABER MERKEZİ - VAN

Kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Van Yüzüncü Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Van yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Üniversite kampüsünde bulunan  sosyal tesislerde gerçekleşen iftarda gazetecilerle sohbet edene Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, "Üniversitede herkesin görüşlerinın alınacağı kolektif bir bilinçle gelecek stratejilerini belirleyeceklerini" söyledi.

Şevli, Bölgenin ve ülkenin en güzide üniversitelerinden biri olan Yüzüncü Yıl Üniversitesini, bulunduğu yerden en yüksek noktalara bilimin ve evrensel değerlerin odağında yeni YÖK anlayışıyla hak ettiği seviyeye taşımak en büyük gayemizdir. Bilime, sanata, kültüre ve evrensel değerlere yatırım yapan üniversitemizi yükseltmek adına çaba gösteren her bilim insanıyla birlikte çabalayacağımızı, geleceğe huzurla yürümek adına elimizden gelen katkıyı sunacağımızı belirtmek isterim."

"Yeni YÖK anlayışıyla Üniversitemizi daha ileriye taşımak hedefindeyiz, Üniversite ve şehir arasındaki bağlarını güçlendirmek için çaba sarf edeceğiz.

Yeni dönemde Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesinde doktor eksikliğini asgariye indirmek adına çalışmalar başlattık. Digital dönüşümü hedefiyle Üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmek için buradayız" dedi.

İftar programı soru cevap şeklinde son buldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 00:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER