Van-Tahran tren seferleri başladı

Tahran-Van arasında haftalık tren seferleri başladı.

Van-Tahran tren seferleri başladı

VanEkspres -  İran Devlet Demir Yolları Taşımacılık Şirketi Genel Müdürü Muhammed Recebi, Tahran-Van tren seferlerinin başladığını açıkladı.

Tasnim Haber Ajansı'nda yer alan habere göre Muhammed Recebi, “Tahran-Tebriz-Van treni yerel saatle 09.30'da yola çıktı. Tren, akşam saatlerinde Tebriz'e, yarın sabah da Van'a ulaşacak” dedi.  

Trenin Tebriz'den yerel saatle 22.30'da hareket edeceğini belirten Recebi, Türkiye sınırı yakınlarındaki Razi tren istasyonunda gümrük ve pasaport işlemlerinin gerçekleştirileceğini, oradan Kapıköy Sınır Kapısı'na yol alacağını ifade etti.

Recebi, Tahran-Van treni bilet fiyatlarıının büyükler için 225 bin tümen (17 dolar), çocuklar için ise 130 bin tümen (10 dolar) olduğu bilgisini paylaştı.

Haftada bir sefer yapılacak

Öte yandan Van tren garı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Tahran'dan yola çıkan trenin yarın saat 06.00 sularında Van'da olması bekleniyor. Aynı gün 21.00'de Tahran'a hareket edeceği belirtilen yolcu treninin haftada bir sefer yapacağı ve bilet fiyatının 165 TL olduğu belirtildi.

2015'te durdurulan yolcu treni seferleri geçen yıl Van-Tebriz hattında başlatılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER