ABD’den yaptırım hazırlığı

ABD’den Türkiye’ye yaptırım hazırlığı

ABD’den yaptırım hazırlığı

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD Başkanı Donald Trump'ın bakanlığa Türkiye'ye yönelik yaptırım getirme yetkisi tanıyan bir başkanlık kararnamesi imzaladığını ancak yaptırımların şu anda uygulanmayacağını duyurdu. Mnuchin, ABD’nin Türkiye’nin “Eğer ihtiyaç duyarsa Türkiye’nin ekonomisine kilit vurabileceğini” ifade etti.

ABD Hazine Bakanı Steve Mnuchin, ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye'yi hedef alabilecek güçlü yaptırım yetkisi veren kararnameyi imzaladığını ancak daha ‘aktif hale’ getirmediğini söyledi.

Mnuchin, ABD’nin Türkiye’nin “Eğer ihtiyaç duyarsa Türkiye’nin ekonomisine kilit vurabileceğini” ifade etti.

Mnuchin, “Trump ABD’li yetkililere Türkiye'yi hedef alabilecek güçlü yaptırım yetkisi veren yeni bir kararname imzaladı. Zorunda kalırsak Türkiye ekonomisini işlevsiz hale getirebiliriz” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı 1977-65
Vanlı 1977-65 - 1 ay Önce

ABD'nin canı cehennemin dibine gitsin. Bu savaştan sonra kimseye muhtaç olmayacağız. Biz sadece 82 milyon vatandaş olarak birbirimize muhtaç olacağız, ekmeğimizi, aşımızı, suyumuzu paylaşacağız. Biz zor zamanların insanlarıyız. Dedelerimiz kıt kanaat içinde, aç perişan bir halde bütün dünyaya meydan okudu, bütün savaşları kazandı. Bunu da böyle bilin biz yine kazanacağız çünkü bu bizim kanımızda, genetiğimizde vardır. 10000 km uzakta olan ABD'nin ne işi var ortadoğuda, topraklarımızda? Baba-Oğula (ABD-İsrail) ortadoğu ile bölgelerimizi kan gölüne çevirmeye izin vermeyeceğiz, geldikleri gibi gidecekler yavaş yavaş, tıpış tıpış. Biz yaptırımları ile aç kalacaksa kalacağız yeterki vatanımız, topraklarımız elden gitmesin. Biz ekmeksiz kalırız ama vatansız asla. Hep beraber bu zor zamanda bir ve beraber olmalıyız. Ben KÜRDÜM, aslımı da inkar etmiyorum TÜRK insanı benim en değerli kardeşimdir. Suriye ile Irak'ta olan sözde kürt örgütler aslında ABD ile İsral'in maşası, uşağı, piyonu ve taşeronudur, onların çıkarı için çalışıyor. DAEŞ yanı işıd de onların. Amaç bütün Ortadoğuyu ABD'ye muhtaç etmek, köle etmektir. Biz 82 milyon halk olarak hiç kimsenin kölesi olmayız. Biz 82 milyon halk olarak Dünyanın hizmetkarı oluruz, insanlığa, mağdurlara, muhtaçlara, mazlumlara yardım ederiz, ihtiyaçlarını gideririz, iyilik yaparız. Çünkü TÜRKİYE şuanda bütün Dünyanın umududur. Onlar kan, gözyaşı, yıkım getirirler biz ise yaralarını sarırız, yardım ederiz, barış getiririz, gözyaşlarını sileriz. Bu bir gerçektir;
TÜRKİYE BİR ÜMİTTİR, GELECEKTİR, UMUTTUR.

SIRADAKİ HABER