TÖHOB Temsilcileri Van'da Buluşuyor

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) temsilcileri, Van’da gerçekleştirilecek bölge toplantısında bir araya gelecek.

TÖHOB Temsilcileri Van'da Buluşuyor

Van Haber - Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasından yapılan açıklamaya göre, Türkiye genelindeki özel halk otobüsü kuruluşlarının temsilcileri, 14-16 Eylül’de Van’da bir otelde yapılacak bölge toplantısına katılacak.

Toplantıda, Büyükşehirlerde, illerde, ilçelerde belediyelerin denetiminde gerçekleştirilen özel halk otobüsü işletmeciliğinin ayakta kalabilmesi, sağlam bir dayanağa bağlanması

Van’ın ulaşım sistemi, Van’ın trafik sorunları, özel halk otobüslerinin geleceği, son aylarda sürekli artış gösteren işletme maliyetleri karşısında çeşitli zorluklarla karşılaşan özel işleticilerin sorunları ile işletmelerin sürdürülebilirliği ve ayakta kalması yolunda yapılması gereken çalışmalar masaya yatırılacak.

VAN BULUŞMASI BUGÜN BAŞLIYOR...

14-16 Eylül 2017 TÖHOB üyelerinin bir araya geleceği Van Buluşması, Merit Şahmaran Otel’de gerçekleşecek. Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Emniyet yetkililerinin katılacağı etkinlikte, konuşmacılar Av. Hitay GÜNER, Fatih TAMAY, İrem BAYRAM, Özgür DAYI, Dr. Kemal KARAYORMUK güncel sorunları ele alınacak.  Van Buluşması’nın son oturumunda düzenlenecek panelde çeşitli illerin temsilcileri geleceğe yönelik sorunları, tehditleri, fırsatları irdeleyen bir panel gerçekleştireceklerdir.

Van Buluşması’na, plakası 65 olan ve 65. TÖHOB üyesi olan Van Özel Halk Otobüsleri’nin ev sahipliği ile  gerçekleşecek. bunun yanında Anadolu ISUZU firmasının katkıları damga vuracaktır. Toplu taşımacıların ihtiyacı yeni bir araç tanıtımının da bu kapsamda yapılması beklenmektedir.

 Etkinliğe ayrıca Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ilçe belediye başkanları ve bölge milletvekilleri de davet edildi.

İki gün sürecek toplantıya, Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ev sahipliği yapacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER